Jarní péče o okolí domů: zatravněné plochy a zahradní cesty

Předzahrádky a vnitrobloky bytových domů v Praze se stávají důležitou součástí kvality našeho bydlení a vlastníci bytů si to začínají uvědomovat. Zahradní úprava těchto prostor a potřebná navazující péče je různá. Jedno však tyto plochy spojuje. Společnou charakteristikou je zatravněná plocha.

Trávníky mají bezesporu širokou možnost využití a jsou pro oblast středu Evropy významným vegetativním prvkem a právně jarní měsíce jsou pro travnaté plochy klíčovým obdobím.

Nabízí se tedy otázka, jaké zahradnické práce trávník v různým obdobích roku vyžaduje. Přesný termín pro zahájení údržby trávníků nejsou přesně dané, správnou dobu je nutné určit na základě ustálení venkovní teploty, tj. období, kdy podle předpovědí už nehrozí velké teplotní výkyvy. Základní činností je prořez trávníku neboli vertikulace. Pomocí vertikulátoru můžeme z trávníku odstranit velké množství nečistot, odumřelých částí a hlavně provzdušníme půdu.

Naši klienti často po zimě řeší problém vyšlapaných cest v travnaté ploše. Pokud je frekvence přecházení přes určitou část trávníku opravdu velká a jedná se o pomyslnou spojovací část, kde obyvatelé domu procházejí, doporučujeme zamyslet se nad úpravou trávníku na zahradní cestu. Nemusí se hned jednat o zámkovou dlažbu, jsou i mnohem šetrnější a oku lahodící řešení, jako je kamenný koberec.

Rádi byste se dozvěděli více o možnostech profesionální údržby o okolí Vašeho domu? Pak nás kontaktujte, rádi Vám nabídneme individuální řešení pro Vaši zahradu.