Novinky

Přebírání bytové jednotky po předchozím nájemci – interiér bytu

Koupili jste si starší byt po předchozích majitelích? Při prohlídce bytu jste důkladně prohlédli všechna zákoutí, a přesto jste spoustu věcí přehlédli? Bývalí majitelé byli určitě moc milí, ale nikdy nevíte, kolik duplikátů od vašich klíčů si ponechali, obzvláště v případě, kdy byla bytová jednotka ještě dále pronajímána. První krok je proto jasný, vyměňte zámky. Současně je nutné posoudit stav vstupních dveří do bytu, především to, zda vyhovují základním bezpečnostním kritériím.

 

Rekonstrukce bytů v nájemních domech II. – výsledek rekonstrukce

V minulém vydání jsme Vám představili byt v Praze 7, který byl mnoho let neobývaný. Majitelka bytu se rozhodla pro celkovou rekonstrukci a obrátila se na nás (nečetli jste předchozí článek a rádi byste viděli fotografie před rekonstrukcí? – odkaz) Při navržené rekonstrukci jsme hledali optimální řešení, které by maximálně vyhovovalo požadavkům majitelky, využilo veškeré  možnosti svěřeného bytu, a přitom jsme se vešli do dohodnutých finančních mantinelů.

 

Plánujete koupi bytu či činžovního domu? Posoudíme Vám výnosnost investice

Stejně jako investice do komodit, deviz nebo akcií má i investice do nemovitostí svá specifika. Pokud se zaměříme na výnosnost činžovních domů pro rok 2017 na území Prahy, pak můžeme hovořit o výnosnosti oscilující mezi hodnotami 3 – 6 % v závislosti na konkrétní části Prahy. Obecně platí, že čím je nemovitost blíže k centru, tím je cena nemovitosti vyšší a často tedy i výnos nižší.

 

Praktické rady: Podlahy

Vhodným či nevhodným výběrem podlahy můžeme ovlivnit využitelnost i pocit z celé místnosti. Na trhu je mnoho typů podlah a nepřeberné množství informací a nových trendů. Každý by se měl zamyslet nad tím, jak bude konkrétní místnost využívat, kdo se tam bude pohybovat, tzn. vhodnost materiálu na základě uživatelů (děti, zvířata, chodíme na boso nebo obutí atd.), v jakém stylu a barvách bude místnost stavěna, jestli bude potřeba odhlučnit danou místnost a také bychom si měli zjistit informace o životnosti materiálu a jeho nároky na údržbu.

 

Jarní péče o okolí domů: zatravněné plochy a zahradní cesty

Předzahrádky a vnitrobloky bytových domů v Praze se stávají důležitou součástí kvality našeho bydlení a vlastníci bytů si to začínají uvědomovat. Zahradní úprava těchto prostor a potřebná navazující péče je různá. Jedno však tyto plochy spojuje. Společnou charakteristikou je zatravněná plocha. Trávníky mají bezesporu širokou možnost využití a jsou pro oblast středu Evropy významným vegetativním prvkem a právně jarní měsíce jsou pro travnaté plochy klíčovým obdobím.

 

Rekonstrukce bytů v nájemních domech

Často se na nás obrací majitelé bytů v nájemních domech, které spravujeme, s množstvím dotazů týkajících se rekonstrukcí bytů. Rádi bychom vám proto představili, jak rekonstrukce vedená naším týmem vypadá a to na konkrétní realizaci. V tomto případě se jednalo o byt, který nebyl více než 15 let obýván. Podle toho také byt vypadal a v době, kdy došlo k převzetí z naší strany, zde byla v provozu pouze elektřina. Plyn byl odpojen a byl odebrán plynoměr.

 

Průběžná kontrola spotřeby energií

Přišlo Vám vyúčtování elektřiny, plynu, vody a jste zaskočeni, že máte doplácet? Lze tomu předejít! Kontrolujte si pravidelně spotřebu, doporučujeme alespoň jednou za měsíc. Budete vědět, jak na tom jste, a v případě zvýšené potřeby můžete včas odhalit nežádoucí úniky nebo technická selhání, případně si zvýšit zálohy, aby Vám nevznikal velký nedoplatek při vyúčtování.

 

Projekt Modrozelená úsporám

Rádi byste ušetřili a nevíte kde a jakým způsobem, poradíme Vám. V rámci naší služby Modrozelená úsporám Vám poskytneme komplexní energetické poradenství, které je určené nejen firmám, celým objektům, ale i domácnostem. Na základě provedené analýzy zjistíme, které energetické úspory můžete uplatnit. Pomocí, byť i drobných opatření, jsme schopni snížit Vaše náklady na energiích. Tento servis je založen na dlouhodobé práci, kdy neustále sledujeme energetický trh, chování jednotlivých dodavatelů a informujeme klienty o dalších a nových možnostech, jak snížit výdaje za energie.

 

Buďme Green a ušetřeme na elektřině:

Připravili jsme pro Vás soupis doporučení, jak můžete ušetřit náklady na elektřinu drobnými změnami v každodenním životě.   Světelné zdroje: Výměna jediné žárovky za energeticky úspornější může snížit náklady na osvětlení až o 2 000,- Kč za dobu své životnosti.   Zhasínání světel: Důsledným zhasínání pěti světel na chodbách a v místnostech vašeho domu můžete ušetřit přibližně 1 800,- Kč ročně. Současně také zamezíte vzniku přibližně 400 kg emisí CO2 ročně.

 

Zima odhalila slabiny

Odhalila zima na Vašem domě slabá místa, která je nutné opravit nebo předělat?  V nadcházejícím příznivějším počasí je těmto opravám potřeba věnovat pozornost, vyčistit žlaby, svody, osadit je chybějícími sítky, opravit po zimě poškozené chodníky, fasády, mrazem odpadlé obklady a dlažby, zahradní kohouty doplnit vypouštěcími ventily, případně je vyměnit za kohout umožňující uzavření uvnitř fasády atd. Jedná se často o chyby z výstavby, kdy je například nutné vyměnit venkovní dlažbu za protiskluznou, vyrovnat či odvodnit plochy, kde vznikala za mrazu nechtěná kluziště apod.