Přebírání bytové jednotky po předchozím nájemci – interiér bytu

Koupili jste si starší byt po předchozích majitelích? Při prohlídce bytu jste důkladně prohlédli všechna zákoutí, a přesto jste spoustu věcí přehlédli?

Bývalí majitelé byli určitě moc milí, ale nikdy nevíte, kolik duplikátů od vašich klíčů si ponechali, obzvláště v případě, kdy byla bytová jednotka ještě dále pronajímána. První krok je proto jasný, vyměňte zámky.

Současně je nutné posoudit stav vstupních dveří do bytu, především to, zda vyhovují základním bezpečnostním kritériím.

Pokud jste se nerozhodli vyměnit celé vchodové dveře, doporučujeme minimálně vyměnit vložku, případně se zámkem a bezpečnostním kováním, aby to kromě jiného také vyhovovalo podmínkám vašeho pojištění.

Dalším krokem jsou opravy zdí a malování. Nejen, že bytu dáte novou tvář, ale také se v místnostech díky výběru vlastních barev budete cítit více jako doma.

S okenními rámy to bude složitější. Vyvarujte se používání ředitel při čistění plastových oken. Prodávají se speciální čisticí prostředky na plastová okna, ale nejlépe poslouží obyčejný hadřík, voda a saponát.

Nepřítelem kuchyně a koupelny jsou mastnota a usazeniny. Doporučujeme nepodceňovat důkladný úklid sanitární keramiky a vybavení koupelny a kuchyně. Zaschlé nečistoty, plísně a mikroby nejlépe vyčistíte párou.

Parní čištění je šetrné ke všem povrchům, protože nevyužívá žádnou chemii.

Teplota nad 80C prokazatelně zahubí běžné bakterie, vodní kámen, mastnoty a další špatně odstranitelné znečištění.

Největší změnu docílíte renovací či výměnou podlah. Rekonstrukce podlahy může být sice v některých případech finančně náročnější, ovšem rekonstrukce po nastěhování je často skoro nemožná, nebo vám způsobí mnohé komplikace (opětovná demontáž nábytku, nutnost zajištění skladových místností, zaprášení celého bytu apod.).