Přechod na nové TV vysílání DVB-T2

Počátkem roku 2021 většina televizních vysílačů bude přepnuta na nové vysílání DVB-T2. Jedná se o vysoké rozlišení digitálního pozemního vysílání.

Jak se můžete připravit na přechod na nový standard digitálního pozemního vysílání DVB-T2?

Pokud najdete pod stromečkem dárek velkého formátu, pak můžete být v klidu, protože nové televizory již podporují příjem DVB-T2. Pokud máte doma starší typ televizoru a nechcete si pořizovat televizor nový, stačí si pořídit nový set-top-box. Nový set-top-box musí podporovat DVB-T2 s kódováním HEVC. Pokud toto kódování v sobě set-top-boxy nemají, televizní signál nenaladíte.

Přechod na nové vysílání musí řešit i bytové domy, které mají společnou anténu a společný rozvod televizního signálu v domě. Průměrná cena za přechod na DVB-T2 pro bytový dům může činit investici v rozmezí od 5 do 25 tisíc korun v závislosti na stavu stávajícího zařízení. Pokud bude nutné měnit rozvody do jednotlivých bytů, tak se náklady zvýší v závislosti na počtu bytů.

Doporučujeme zástupcům SVJ domluvit se s našimi techniky a včas zvážit kroky, které bude nutné pro přechod na DVB-T2 udělat.

 

Hana Skálová