Problematika rekonstrukce podkrovních prostor

Podkrovní prostory často bývají majiteli domu přestavovány na bytové jednotky. Jaká jsou hlavní specifika takovýchto rekonstrukcí?

Obecně lze říci, že rekonstrukce podkrovních prostor jsou finančně nákladnější, než rekonstrukce prostor klasického bytu. Vyšší cena je dána především atypickým prostředím podkroví.

Vždy je nezbytně nutné počítat s tím, že interiér pod střechou je značně zatížen výkyvy teplot a o to kvalitněji musí být stavba provedena. Rekonstrukce takovéhoto prostoru se proto neobejde bez kvalitního zastřešení, izolace i oken. Zvýšené finanční nároky způsobuje i atypické vybavení podkrovního bytu. Zkosené prostory lze ideálně využít pro úložné prostory, ovšem realizace takovýchto prostor se neobejde bez práce truhláře. Zásadní otázkou pak je výběr oken. Mimo základních střešních oken je mnohdy efektivnější i estetičtější využití oken vikýřových či francouzských navazujících na balkon či terasu.

Přemýšlíte i Vy nad využití podkrovních prostor? Pak nás kontaktujte ještě dnes, s rekonstrukcemi bytových prostor máme bohaté zkušenosti!

Lenka Říhová