Rekonstrukce bytů v nájemních domech II. – výsledek rekonstrukce

V minulém vydání jsme Vám představili byt v Praze 7, který byl mnoho let neobývaný. Majitelka bytu se rozhodla pro celkovou rekonstrukci a obrátila se na nás (nečetli jste předchozí článek a rádi byste viděli fotografie před rekonstrukcí? – odkaz)

Při navržené rekonstrukci jsme hledali optimální řešení, které by maximálně vyhovovalo požadavkům majitelky, využilo veškeré  možnosti svěřeného bytu, a přitom jsme se vešli do dohodnutých finančních mantinelů.

 Jaký je výsledek? Posuďte sami:

Greenlions

V prvním pokoji, který původně sloužil, jako kuchyň s přilehlou spíží jsme odstranili veškeré tapety, oškrábali stěny, opravili zdi, udělali nový podklad pro malbu a na podlahu se položilo nové lino. Instalována byla i nová topidla. Původní spíž jsme nechali otevřenou. Pokud bude tento pokoj novému nájemníkovi sloužit jako ložnice, může sloužit bývalá spíž jako šatna. V případě, že bude místnost využita jako obývací pokoj, pak z tohoto prostoru může vzniknout pracovní kout. Může tak být zóna pracovní oddělená od zóny společenské.

Druhý pokoj, který v budoucnu může sloužit jako obývací nebo ložnice, prošel podobnými úpravami.Ovšem na podlaze jsme nechali původní parkety, které jsme na závěr zrenovovali.

Greenlions

Asi největší proměnou prošla původní kuchyň spojená s koupelnou. Na výsledek se můžete podívat.

Greenlions

S ohledem na velikost kuchyně byly použity co nejsvětlejší barvy a v kuchyňské lince velice příjemný dekor světlého dubu, aby celkový výsledek působil větším a vzdušnějším dojmem.

Greenlions

V koupelně byl vyzděn nový sprchový kout, vzniklo tak místo i pro pračku pod bojlerem. Barvy jsou opět ve světlejších tónech společně s bílou, aby i takto malá koupelna působila dojmem většího prostoru.

Jako poslední vám přestavíme přeměnu WC.

Greenlions

Pokud si vzpomenete na minulý článek, jistě se vám i tato změna bude líbit.

 Na konec něco ještě i k časovému plánu uvedené rekonstrukce. Od převzetí bytu k jeho předání a pronájmu uběhly pouhé 2 měsíce. V této době jsme i legislativně zajistili nový odběr plynu a veškeré revize, které byly v bytě potřeba.

Není proto s podivem, že do 3 dnů byl tento byt pronajat a v současné době zde již bydlí nový nájemník.